Ataşehir’de öldürücü oyunlara karşı bilinçlenme semineri verildi! – Yeni Akit

Ana Sayfa » Haberler » Ataşehir’de öldürücü oyunlara karşı bilinçlenme semineri verildi! – Yeni Akit

Ataşehir’de öldürücü oyunlara karşı bilinçlenme semineri verildi! – Yeni Akit

 

Bilişim ve Sosyal Medya Uzmanı Muhammet Binici, Ataşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde teknolojinin doğru kullanımına yönelik seminer verdi.

10 Nisan 2019 Çarşamba 16:49

Ataşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 5. ve 9. Sınıf öğrencilerine Bilişim ve Sosyal Medya Uzmanı Muhammet Binici tarafından Bilinçli Teknoloji kullanımı semineri verildi.Toplamda 300 öğrenci ve 10 öğretmenin katıldığı seminer sonrası konuşan Muhammet Binici, “Teknoloji ve teknolojik aletler günden güne hayatımızda daha fazla hakimiyet kurmaya başladı. Özellikle gençlerimizin büyük bir kısmı zamanlarını teknolojik cihazlara ve sosyal ağlara bağımlı şekilde geçiriyor. Veliler sık sık çocuklarının cep telefonunu ellerinden bırakmadıklarını, bilgisayar oyunlarına bağlı olarak bilgisayar başında çok vakit geçirdiklerini her fırsatta dile getiriyor. Bazen de bu durumun tam tersi oluyor. Çocuklar Annem babam elinden telefonu, tableti bırakmıyor, onlar kitap okumuyor ki ben okuyayım şeklinde şikayetlerde bulunuyor. Zamanımızın çoğunu televizyon, bilgisayar, cep telefonu vb. cihazlar ile geçir hale geldik. Yanlış teknoloji kullanımı ve teknoloji bağımlılığı çocuklarımız ve gençlerimizde dikkat dağınıklığı, şiddet eğilimi ve davranış problemlerini de beraberinde getiriyor. Getirmekle kalmıyor bu durum günden güne durdurulamayacak bir hızla da artıyor” dedi.

Seminerde, öğrencilere teknolojinin ne olduğu anlatılırken teknolojik cihazların ve sosyal medyanın doğru kullanımı, internetten edinilen bilgilerin güvenilirliğini kontrol etme ve doğru bilgiye nasıl ulaşılır konuları anlatıldı.

Bakanlığın takibe aldığı filmler deşifre edildi

Gençlik ve Spor Bakanlığının mercek altına aldığı sıkıntılı çizgi filmler, filmler, bilgisayar oyunları gösterilerek bu mecralardaki algılar deşifre edildi. 3T 1B (Telefon,Tablet,Televizyon ve Bilgisayar) ile beyinlerinin nasıl kodlandığı, sosyal medya, ve İnternet deki algılar ve algı yöntemleriyle zihinlere nasıl farklı mesajların yerleştirilerek ele geçirildiği hususunda farkındalığı arttıracak bilgiler paylaşıldı.

Konferanslar devam edecek

Ataşehir Kız Anadolu Imam Hatip Lisesi 5. ve 9. Sınıf öğrencilerinin, öğretmenlerinin yer aldığı seminerlere veliler de dahil edilecek.

BİLİŞİM & SOSYAL MEDYA UZMANI

TV PROGRAM YAPIMCISI - YÖNETMEN

  • ramazanavukatlık mesleği hukuk mesleği değildir. taraf olan hukukcu olamaz. bence avukatlar hakim yapılsın. iki tarafın haklarını da devletten maaş alanlar korusun. yoksa fakir avukatsız zengin 20 avukat ile çalışıyor hak yerini bulmuyor. adalet taban
  • ramazannoterler hiç bir işe yaramayan kurumlar. boşuna vatandaşın parasını alıyor. bence kapatılsınlar. karşılıklı sözleşme nüshaları var olan kişiler hakkını koruyabilir.
  • Şeyh Müslüm İncedalElektro optik ve savunma sanayi alanında bir çok ürün geliştirdim, bunları programınız aracılığı ile bir yatırımcı ile buluşturmak istiyorum, ürünleri programınızda çalıştırabiliriz, ciddi anlamda ses getirecek niteliktedir.
  • İdris ERGİNİsmim İdris ERGİN Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamaktayım. 18 yaşındayım. Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayıydım. Bir genç olarak AKİT TV'de yürütmüş olduğunuz Genç Görüş programına katılmak istiyor sizinle program yapmak istiyorum.

FACEBOOKTA BİZ