Babasız Çocuk Eğitimi, Kolonsuz Bina Gibidir

Ana Sayfa » Basından » Babasız Çocuk Eğitimi, Kolonsuz Bina Gibidir

‘Babasız Çocuk Eğitimi, Kolonsuz Bina Gibidir’

Teknolojinin çocuk üzerindeki olumsuz etkileri ve Bilgisayar oyunlarındaki gizli şifreler konulu konferans icin 10 Aralık pazar günü buluştular.

Babaların birbirleriyle tanışmalarına ve sohbet etmelerine fırsat sağlayan kahvaltı sonrasında Bilişim Uzmanı, Tv program yapımcı ve sunucusu Muhammet Binici tarafından sunulan   «Teknolojinin çocuk üzerindeki olumsuz etkileri ve Bilgisayar oyunlarındaki gizli şifreler» konulu seminer programına geçildi.  Kurumda yakın zamanda   gerçekleşen ve yoğun ilgi gören aynı konu içerikli  seminer programı sonrasında tekrarlanan bu özel programda, babalarla başbaşa olunca   daha farklı hususlara da dikkat çekildi. Babaların  çocuk eğitiminde anneler kadar etkin olmadığının gözlemlendiği dünyamızda eğer babalar bu sürece dahil olmazlar ise yaşanabilecek olumsuz sonuçlarının ne denli ürkütücü olabileceğinin ortaya konulduğu seminerde , çocukların teknolojinin nimetlerinden  zihinsel , fiziksel hatta ruhsal gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde istifade ettirilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Kontrolsüz bir şekilde ipad, cep telefonu ve bilgisayar kullanımı sunulan çocukların  tüm tehtitlere açık olduğunun farkına varılması gerektiğini belirten Muhammet Binici  bilgisayar oyunlarının merhametsiz, duygusuz, şiddet yanlısı  bir neslin inşasına hizmet ettiğini belirtti. Oyunlarda yer alan gizli şifreleri de amaçları ile ele alan  Muhammet Binici’nin sunumu, babalar tarafından büyük ilgi ile takip edildi. Program sonunda   Bilişim Uzmanı, Tv program yapımcı ve sunucusu Muhammet Binici’ye teşekkür plaketi takdim eden okul müdürü Mustafa Ertürk babalara ithafen şunları söyledi: “Zamanımızın en büyük meselesi yarınlara  hayırlı bir nesil taşımak.

Bu uğurda anneleri yalnız bırakmamalıyız. Ayrıca  okul içinde yapılan bu programlara daha fazla ilgi göstermeli , öğretmenlerle irtibatı artırmalıyız. Her babanın çocuğunu takip etmesi çok önemli .”Program babalarla toplu hatıra resmi çekilmesinin ardından, Etkili sunumundan  dolayı Bilişim Uzmanı, Tv program yapımcı ve sunucusu Muhammet Binic’ye, kahvaltı ve konferansa icabet eden  tüm misafirlere Mustafa Ertürk teşekkür ettikten sonra sona erdi.

Muhammet Binici Yeni Akit Gazetesi

 

 

BİLİŞİM & SOSYAL MEDYA UZMANI

TV PROGRAM YAPIMCISI - YÖNETMEN

  • ramazanavukatlık mesleği hukuk mesleği değildir. taraf olan hukukcu olamaz. bence avukatlar hakim yapılsın. iki tarafın haklarını da devletten maaş alanlar korusun. yoksa fakir avukatsız zengin 20 avukat ile çalışıyor hak yerini bulmuyor. adalet taban
  • ramazannoterler hiç bir işe yaramayan kurumlar. boşuna vatandaşın parasını alıyor. bence kapatılsınlar. karşılıklı sözleşme nüshaları var olan kişiler hakkını koruyabilir.
  • Şeyh Müslüm İncedalElektro optik ve savunma sanayi alanında bir çok ürün geliştirdim, bunları programınız aracılığı ile bir yatırımcı ile buluşturmak istiyorum, ürünleri programınızda çalıştırabiliriz, ciddi anlamda ses getirecek niteliktedir.
  • İdris ERGİNİsmim İdris ERGİN Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamaktayım. 18 yaşındayım. Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayıydım. Bir genç olarak AKİT TV'de yürütmüş olduğunuz Genç Görüş programına katılmak istiyor sizinle program yapmak istiyorum.

FACEBOOKTA BİZ