İntihara Sürükleyen Oyunlar ve Sosyal Medya Algılarına Karşı Konferanslar Hız Kesmeden Devam Ediyor..

Ana Sayfa » Haberler » İntihara Sürükleyen Oyunlar ve Sosyal Medya Algılarına Karşı Konferanslar Hız Kesmeden Devam Ediyor..

Siber Suçla Mücadele Platformu (USSUM) “Teknoşenlik” – “Farkındayız Projesi” Kapsamında

İntihara Sürükleyen Oyunlar ve Sosyal Medya Algılarına Karşı Konferanslar Hız Kesmeden Devam Ediyor..

Diyanet İşleri Başkanlığı Üsküdar Betül Karagöz Kız Kuran Kursunda Hafız Adayı İmam Hatip Lisesi Mezunu Genç Münevverlere Siber Suçla Mücadele Platformu Çatısı Altında Teknovia’nın Medya Sponsorluğunda Gerçekleşen Teknoşenlik / Farkındayız Projesi Kapsamında Teknoloji Tadında Bir Konferans Gerçekleştirildi. Siber Suçlarla Mücadele Platformu Kurucusu, Program Yapımcısı, Sunucu, Yönetmen Ayrıca  Sosyal Medya ve Bilişim Uzmanı  Muhammet Binici’nin Verdiği Konferansa Velilerin Katılımı da Oldukça Fazlaydı..

“Sosyal Medya’nın Kullanıcılar (İnsanlar) üzerindeki etkileri”, “Mobil Yaşam”, “Oyunlardaki Gizli Şifreler” “İslamofobi” konularının işlendiği konferansta özellikle son yıllarda teknolojinin doğru kullanılmadığında getireceği hastalıklar, etkilerin yanı sıra oyunlardaki bağımlılık ve yönlendirmelerin intihara kadar taşımasının nedenleri ve bu tür beyini kodlayıp zihin kontrolü yapan Oyunlar ile mücadele yöntemleri, ayrıca bu ve benzeri bağımlılıklardan kurtulup, tehlikeli oyunlar ve sosyal medya algılarının pençesine düşülmemesi ve çevremizdekilerin de bu tehlikeli konularda nasıl uyarılması gerektiğinin aşamaları anlatıldı.

Gazetemize konuşab Muhammet Binici: Türkiye’de bir ilk olarak başlatılan  Siber Suçla Mücadele Platformu Teknoşenlik Projesi Kapsamında Konferans olarak Ataşehir ve Maltepe MEM okullarında ortaokul ve lise öğrencilerine, rehber öğretmenleri eşliğinde anlatılmıştı. Proje İstanbul’un diğer ilçelerinde de devam ediyor. Yakın zamanda TUGVA ile işbirliği yapılarak Bursa’da daha sonra Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde devam edecek projede farkındalık oluşturması ve dikkat çekmesi amacıyla konferanslar yaygınlaştırılacak ve “süblimal mesaj içeren, yönlendiren, intihara sebebiyet veren oyun ve yazılımlara karşı” ses getirecek konferanslarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.

BİLİŞİM & SOSYAL MEDYA UZMANI

TV PROGRAM YAPIMCISI - YÖNETMEN

  • ramazanavukatlık mesleği hukuk mesleği değildir. taraf olan hukukcu olamaz. bence avukatlar hakim yapılsın. iki tarafın haklarını da devletten maaş alanlar korusun. yoksa fakir avukatsız zengin 20 avukat ile çalışıyor hak yerini bulmuyor. adalet taban
  • ramazannoterler hiç bir işe yaramayan kurumlar. boşuna vatandaşın parasını alıyor. bence kapatılsınlar. karşılıklı sözleşme nüshaları var olan kişiler hakkını koruyabilir.
  • Şeyh Müslüm İncedalElektro optik ve savunma sanayi alanında bir çok ürün geliştirdim, bunları programınız aracılığı ile bir yatırımcı ile buluşturmak istiyorum, ürünleri programınızda çalıştırabiliriz, ciddi anlamda ses getirecek niteliktedir.
  • İdris ERGİNİsmim İdris ERGİN Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamaktayım. 18 yaşındayım. Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayıydım. Bir genç olarak AKİT TV'de yürütmüş olduğunuz Genç Görüş programına katılmak istiyor sizinle program yapmak istiyorum.

FACEBOOKTA BİZ