TÜRK HAVA KURUMU’NDAN KUMPAS AÇIKLAMASI…

Ana Sayfa » Haberler » TÜRK HAVA KURUMU’NDAN KUMPAS AÇIKLAMASI…

TÜRK HAVA KURUMU’NDAN KUMPAS AÇIKLAMASI…

“THK GENEL BAŞKANINA KARŞI ORGANİZE BİR KUMPAS GİRİŞİMİ YAPILDI.”

“THK’DAKİ GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILAN GENEL SEKRETER YARDIMCISI SALİM KAYA, YASADIŞI ELE GEÇİRDİĞİ ŞİFREYLE VAKIF BİLGİ SİSTEMİNE GİREREK A.BERTAN NOGAYLAROĞLU’NU THK VAKFI BAŞKANLIĞINDAN ALINMIŞ GİBİ GÖSTERDİ.”

“SAHTE EVRAKI VAKIFLAR ANKARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NE ONAYLATAN KAYA VE 3 YÖNETİM KURULU ÜYESİ YOK HÜKMÜNDEKİ SÖZDE KARARA DAYANARAK TOPLANTI ÇAĞRISI YAPTI.”

“SALİM KAYA , ŞİFREYİ DEĞİŞTİRİP THK YÖNETİMİ’NİN VAKIFLAR BİLGİ SİSTEMİNE ERİŞİMİNİ ENGELLEDİ.”

“THK, BU ORGANİZE SAHTECİLİĞE KARŞI ‘DEVLETE KARŞI İŞLENEN SUÇLAR KAPSAMINDA’ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAYA HAZIRLANIYOR.”

THK: “ THK VAKFI BAŞKANI A. BERTAN NOGAYLAROĞLU GÖREVİNİN BAŞINDADIR.”

Türk Hava Kurumu , THK Vakfı Başkanı A. Bertan Nogaylaroğlu’nun Vakıf ve Mütevelli Heyet Başkanlığı görevlerine devam ettiğini duyurdu.

THK Genel Başkanlığı , THK Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız’ın Vakıf Başkanlığı’na getirildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Açıklamada , Türk Hava Kurumu’nda her aşaması planlı organize bir kumpas ortaya çıkarıldığına vurgu yapıldı.

THK’dan yapılan açıklamaya göre adım adım kumpasın hikayesi şöyle:

VAKIFLAR VERİ VE BİLGİ SİSTEMİNE GİRİŞ SAĞLAYAN ŞİFRELERİ YASA DIŞI ELE GEÇİRDİLER
THK’da 24 Haziran 2019 tarihinde görevden uzaklaştırılan eski Genel Sekreter Salim Kaya, Vakıflar Bilgi Sistemi’ne erişim sağlayan şifreleri kanunsuz şekilde ele geçirdi.

Görevden alındıktan 1 ay sonra 22 Temmuz 2019’da yasa dışı elde ettiği şifreyle Vakıflar Ankara Bölge Müdürlüğü Veri ve Bilgi Sistemi’ne giren Kaya, Vakıf Yönetim Kurulu toplanmış ve karar almış gibi işlem yaptı.
THK VAKFI BAŞKANI NOGAYLAROĞLU GÖREVDEN ALINMIŞ GİBİ SAHTE BELGE DÜZENLEDİLER
A.Bertan Nogaylaroğlu’nun Vakıf Başkanlığı’ndan alındığı ve yerine THK Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız’ın getirildiği yönünde sahte bir dijital belge düzenleyen Salim Kaya, geçerliymiş izlenimi vermek için yok hükmündeki kararın çıktısını alıp Vakıflar Ankara Bölge Müdürlüğü’nde onaylattı.

Karar Defteri, imza sirküleri ve yetki belgesi zorunluluğu göz ardı edilerek hazırlanan sahte evrakı sözde tescil etmiş oldu.

YOK HÜKMÜNDEKİ SAHTE BELGEYİ MEDYAYA SERVİS ETTİLER
Yok hükmündeki sahte evrakı devlet kurumlarına gönderen Salim Kaya, algı operasyonunun bir parçası olarak bunu internet
sitelerine de servis etti ve yayınlanmasını sağladı.

THK YÖNETİMİ ORGANİZE SAHTECİLİĞİ YARGIYA TAŞIYOR
Görevden uzaklaştırılan Salim Kaya bunlarla da yetinmedi ve kanunsuz olarak ele geçirip yetkisi olmadığı halde Vakıflar Veri ve Bilgi Sistemi’ne erişim sağlayan şifreyi değiştirdi. Salim Kaya böylece THK Vakfı’nın Sisteme girişini engellerken kumpasın parçası olan Yönetim Kurulu Üyeleri Veli Gökyıldız, Uğur Poyraz ve Emine Düzen Yumuşakdemir Vakıf Yönetim Kurulu’na 30 Temmuz’da toplantı çağrısı yaptılar.

Pek çok usulsüzlük ve yolsuzluk dosyasının yargıya taşındığına işaret eden THK Genel Başkanlığı ise, mahkemelerin ve kamu kurumlarının sahte belgelerle yönetim değişikliği olmuş gibi yanıltılabileceği tehlikesine dikkati çekti.

Yönetim Kurulu üyeleri ve eski Genel Sekreter Yardımcısının kumpasına karşı harekete geçen THK Genel Başkanlığı hem bilişim hem de devlete karşı işlenen suçlar kapsamında meseleyi yargıya taşıyor.

THK:”THK VAKFI BAŞKANI A. BERTAN NOGAYLAROĞLU GÖREVİNİN BAŞINDADIR”
Suç duyurusunu bugün mahkemeye sunacak olan THK Yönetimi , A. Bertan Nogaylaroğlu’nun THK Vakfı ve Mütevelli Heyet Başkanlığı görevlerini sürdürdüğünün altını çizdi.

Türk Hava Kurumu, telafisi zor zararların ortaya çıkmaması için başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere kamuoyunu görevden uzaklaştırılan ve THK ile hiç bir ilişkisi kalmayan kişilere karşı uyardı.

BİLİŞİM & SOSYAL MEDYA UZMANI

TV PROGRAM YAPIMCISI - YÖNETMEN

  • ramazanavukatlık mesleği hukuk mesleği değildir. taraf olan hukukcu olamaz. bence avukatlar hakim yapılsın. iki tarafın haklarını da devletten maaş alanlar korusun. yoksa fakir avukatsız zengin 20 avukat ile çalışıyor hak yerini bulmuyor. adalet taban
  • ramazannoterler hiç bir işe yaramayan kurumlar. boşuna vatandaşın parasını alıyor. bence kapatılsınlar. karşılıklı sözleşme nüshaları var olan kişiler hakkını koruyabilir.
  • Şeyh Müslüm İncedalElektro optik ve savunma sanayi alanında bir çok ürün geliştirdim, bunları programınız aracılığı ile bir yatırımcı ile buluşturmak istiyorum, ürünleri programınızda çalıştırabiliriz, ciddi anlamda ses getirecek niteliktedir.
  • İdris ERGİNİsmim İdris ERGİN Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamaktayım. 18 yaşındayım. Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayıydım. Bir genç olarak AKİT TV'de yürütmüş olduğunuz Genç Görüş programına katılmak istiyor sizinle program yapmak istiyorum.

FACEBOOKTA BİZ