CORONAVİRÜS & Biyolojik Savaş

Ana Sayfa » Köşe Yazıları » CORONAVİRÜS & Biyolojik Savaş

CORONAViRüS & Biyolojik Savaş (Dünya Nüfusunun 500 Milyona İndirme Proşesi mi?)

Çin’de durum çok ciddi. Sadece Çin’de mi? Yoksa tüm Dünya’da mı? “Coronavirüs” Dünya’nın başına nasıl bela edildi. Bu durum kimlerin işine yarıyor.  Ne amaçlanıyor? Bu makalemizde bu soruların cevabını arayacağız!

Çinli yetkililer tarafından sunulan son rapora göre, geçtiğimiz ay Çin’de ortaya çıkan Coronavirüs 41 kişiyi öldürdü ve yaklaşık 1.300 kişiye de bulaştı. Resmi rakamlara göre 237’si kritik durumda. Tabi ki gerçek; bu resmi rakamların çok çok üzerinde.. Olayın birinci derece muhataplarının anlattıkları ise bu durumu yalanlar nitelikte.. Son günlerde Japonya’dan Fransa’ya Avustralya ve ABD’ye kadar bir düzine ülkede vakalar tespit ediliyor, bu vakaların ardı arkası da kesilecek gibi gözükmüyor.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping‘e göre durum “ciddi”

Cumartesi günü bir komite toplantısında Başkan Xi Jinping, “Hızlanan bir salgının ciddi durumuyla karşı karşıya kaldığında (…) Merkez Parti Komitesinin merkezi ve birleşik liderliğini güçlendirmek gerekiyor.” Dedi. Çin devlet başkanı Chine nouvelle’e göre, Çin yeni devlet coronavirüsüne karşı “savaşı kazanabilir” şeklinde açıklama yaptı.

Kamu televizyonu daha sonra Çin hükümetinin salgına yanıt olarak Çin ve yurtdışında seyahat turlarını askıya alacağını duyurdu. Televizyonlar, Pazartesi gününden itibaren Çin seyahat acentelerinin artık otel rezervasyonu alamayacak ve grupları ağırlayamayacaklarını bildirdi.

                Çin ordusu ise Wuhan‘a sağlık personeli dağıttı.

Bir askeri doktor 24 Ocak’ta Wuhan’a göndereceklerdi. Durum çok ciddi.

Salgının merkez üssü Wuhan Perşembe’den bu yana karantinaya alınarak tüm Dünya ile iletişimi kesildi. 25 Ocak Cumartesi gününden itibaren metropol ve çevresi, neredeyse tüm Hubei Eyaleti olan 56 milyon kişiye kadar genişletildi. Trenler peronlarda bekletiliyor, otoyollar kapalı ve Wuhan’da, gerekli olmayan motorlu taşıtların dolaşımı Cumartesi gece yarısından itibaren yasak. Hubei’ye tüm giriş ve çıkışlar; yetkililerin ülkede virüs taraması yapabilmesi için ve tehlikenin yayılmaması için durduruldu.

Cuma günü, virüse karşı mücadeleyi yoğunlaştırmak ve etkin mücadele etmek için Halk Kurtuluş Ordusu’ndan (PLA) 450 doktor ve diğer sağlık personeli, uçakla geldi. Bazıları Ebola virüsü ve coronavirüse benzer bir virüs olan SARS ile deneyimli. Çin Haber Ajansı, kara, hava ve deniz kuvvetleri mensuplarının Cuma akşamı geldiğini söyledi. Viral pnömoniden mustarip çok sayıda hasta var ve bu hastaların değişik hastahanelere yönlendirmeleri planlandı. Bu hastaların arasında solunum ve bulaşıcı hastalıklar bölümünde çalışan, yoğun bakım uzmanları da bulunmakta.

Çin basını virüsün kurbanları arasında, Hubei hastanesinden bir doktorun da olduğunu bildirdi. Çin Küresel televizyon kanalı Twitter’da yaptığı açıklamada, ülkenin merkezinde bir şehir olan Wuhan’da salgın başladığında ilk olarak hayatını kaybeden Liang Wudong 62 yaşında olduğunu söyledi.

Cumartesi The People’s Daily’de, hastaları tedavi etmek için metropolde özel olarak “iki hafta içinde” ikinci bir hastane inşa edilecek. Devlet gazetesi, on gün içinde ilan edilen virüsten mustarip hastalar için ilk hastanede planlanan 1.000 yatağa eklenecek 1.300 yatak kapasitesine sahip olacak.

Virüs Asya’da birçok ülkeyi etkisi altına aldı

 Wuhan’dan gelen yolcular 23 Ocak’ta Tokyo yakınlarındaki Narita Havaalanı’nda bir sağlık kontrol noktasından geçiyor.

Güney Kore’de iki, Japonya’da, biri Nepal’de, üçü Singapur’da, biri Tayvan’da, dördü Tayland’da, ikisi Vietnam’da ve Çin’in yarı özerk illerinde iki vaka kaydedildi, Hong Kong’da iki tane var ve ikisi Makao’da. Her durumda, Çin vatandaşı veya salgının merkez üssü Wuhan’a seyahat eden insanlardan oluşuyor.

Hong Kong, Cumartesi günü, topraklarında maksimum sağlık uyarısı seviyesine karar verdi ve salgının yayılmasını engellemek için sert önlemlerini açıkladı: okullarda eğitim öğretime ara verdiler, geleneksel hale gelen maratonu iptal ettiler. Ayrıca Wuhan’dan tüm uçuşlar ve trenler seferleri de iptal edildi…

•             Avrupa kıtasında üç vaka tespit edildi. İlki Fransa’da

Cuma akşamı Fransa’nın değişik yerlerinde, Bordeaux’da ve Paris’te tespit edilen vakalar halkı oldukça endişelendiriyor.  Sağlık Bakanı Agnès Buzyn , “Bugün coronavirüsün ilk Avrupa vakalarına şahit oluyoruz, muhtemelen testi çok hızlı bir şekilde geliştirip ve tanımlayamadığımız için” bunlar oldu dedi.

Diğer ülkelerin aksine, Fransa, Çin’den gelen yolcular için Sağlık Bakanlığı tarafından güvenilmez olarak kabul edilen bir yöntem olan sıcaklık kontrolü de dâhil olmak üzere özel sınır önlemleri uygulamadı. Havaalanı kaynağına göre “Çin uçuşları için özel bir karşılama var. Maske ile Hoş geldiniz sakin ol deniyor. ”

Dışişleri bakanlığı, Fransa’nın Çin yetkilileri tarafından yeni Coronavirüsle savaşmak için karantinaya alınan Wuhan’da bulunan Fransızların şehirden çıkışlarının otobüsle olduğunu duyurdu.

•             Avustralya’da teyit edilen ilk vaka

25 Ocak Cumartesi günü Avustralya’da teyit edildi. Avustralyalı yetkililer, daha fazla ayrıntısı yayınlanmayan bir hastanın, bir hafta önce Wuhan şehrinden Melbourne’e ulaştığını söyledi. Avustralya Hükümeti Halk Sağlığı Başkanı Brendan Murphy’ye göre, Victoria eyalet yetkilileri “kesinlikle etkilenen kişinin izolasyonu da dahil olmak üzere tüm önlemleri alındığını bildirdi.” Hastanın pnömonisi olduğunu ve stabil bir durumda hastalığının seyrettiğini açıkladı”

•             Amerika Birleşik Devletleri’nde iki vaka

22 Ocak’ta Çin’den Los Angeles havaalanında Kaliforniya’ya gelen yolcular.  Yetkililer 21 Ocak’ta Wuhan bölgesinde kalan otuzlu yaşlarında ki kişinin 15 Ocak’ta Kaliforniya’ya döndü. Seattle yakınlarında hastalanarak hastaneye kaldırıldı.

24 Ocak’ta tarihinde ikinci vaka tespit edildi, 13 Ocak’ta Wuhan’dan gelen ve Chicago’da yaşayan altmış yaşındaki bir kadında da coronavirüs tespit edildi.

Her geçtiğimiz gün kısa sürede hızla yayılan bu virüse maruz kalanların sayısı gittikçe artıyor.  Peki, Coronavirüs hakkında bilim adamlarının ellerinde nasıl bir bilgi var? Coronavirüsler ilk temsilcileri 1960’ların ortalarında tespit edilen bir grup virüs olarak biliniyor, adlarını yüzeylerinde bulunan taç şeklindeki uzantılardan alıyor. İnsanlarda ve hayvanlarda solunum yolu enfeksiyonlarına ve ikincisi için gastroenterite neden olurlar. Virüs tipine bağlı olarak, bu enfeksiyonlar şiddetli olarak, soğuk algınlığından solunum sıkıntısı ve ölüme neden olan sendromlara kadar değişir. İnsan koronavirüs ailesinin şimdiye kadar altı üyesi vardı: dördü genellikle hafif solunum yolu enfeksiyonu ve ikisi pnömoni: Şiddetli akut solunum sendromundan (SARS) sorumlu olan SARS-CoV ve MERS-CoV, Ortadoğu solunum sendromunun kökeniden gelir.

Yani bu virüs hakkında 1960’lardan bu güne kadar bilgimiz var. Bilim adamları her geçen gün bu virüsle ilgili testlerini yapmaya devam ettiler ve geliştirdiler. Virüsün en son hangi aşamaya kadar geliştirildiği ise muamma.. Buraya kadar size resmi kaynaklardan alınan bilgileri paylaştım. Paylaşımların doğruluğu  sahadan bölgeden gelen bilgiler ile mukayese edildiğinde durumun ciddiyeti anlaşılıyor. Bu salgın hastalığın boyutu tüm Dünya’yı alakadar edecek mahiyette..

Bir şehri karantina alıp 10 günde 1000 kişiye hastanede tedavi yapılması gerektiği, olayın konuşulduğundan çok daha ciddi olduğunu gösteriyor. Ama panik olmaması için ilgili ülkelerce  dezenformasyon yapılıyor.

Çin vatandaşı ve tıbbı bir personel olduğu iddia edilen kişinin söyledikleri işin ciddiyetini tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor.

Tıbbi personelden gelen sesli mesajda:

– 100.000’den fazla kişiye virüs bulaştığı ve hükümetin tıbbi malzeme sağlayamadığı..

– İnsanların gözler önünde öldüğü.. ve

– Hükümete ve sözcülerine GÜVENİLMEMESİ gerektiğini söylüyor.

Peki, nereden çıktı bu coronavirüs? Tabii bunun değişik sebepleri var.

Birinci sebebi; Çin hükümeti yıllardır ülkesinde yaşayan Müslümanlara, bu Müslümanların içinde Uygur Türkleri de var. İşte tam da bunun diyetini ödüyor olabilir. Yüce kitabımızda helak olan kavimlerin ibretlik anlatımlarını hep birlikte okuyoruz. Birçok ayette “Allah’ın gazabı gelir ve zalimi yok eder”. Deniyor. Bu ayetleri çoğu zaman bırakın gayrimüslimleri, ben Müslümanım diye ortalıkta gezip caka satanlar, hava atanlar dahi dikkate almıyor. Zira 630 milyar dolar zekâtı olan İslam âleminde bırakın Müslümanları gayrimüslimler bile bu zekât oranı adil dağıtıldığında zengin olur. Bu minvalde pekâlâ Allah (cc) gazabı Çin’in üzerine gelmiş olabilir. Böyle giderse komşusu aç yatarken tok uyuyan biz Müslümanların başına belanın gelmesi de yakındır. Zira Müslümanlara, Çin’in Doğu Türkistan’da yaptığı zulüm karşısında hepimiz yıllardır dut yemiş bülbül gibiyiz. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın edasındayız.

İkinci sebebi; Çin ekonomisinin yükselişte olması doları yıpratıyor ve değerini kaybettiriyor. Bu durum ise ABD’nin hiç işine gelmiyor. Amerika USD’deki değer kaybedişini durdurmak, Çin ekonomisine zarar vermek için bir biyolojik savaş yapmış olabilir. Bir takım söylentiler bu tezimizi doğrular nitelikte. Konvansiyonel biyolojik başlıklı bir füze ile yılanların bulunduğu bir bataklığın hedef alındığı ve buradan coronavirüsün yılanlar vasıtasıyla Çin halkına bulaştırıldığı söylenmekte. Herkes tarafından bilindiği üzere Çinliler sırtı yukarıya gökyüzüne bakan tüm canlıları yiyor. Kısaca insan dışında ne bulursa yiyor. Bu defa bu alışkanlıkları Çin halkına pahalıya patlamış olabilir.

Üçüncü sebebi; Yahudiler maddi kaynaklarını Çin’e kaydırıyor. ABD bu gidişatı hazmedemiyor. İsrail lobisi ile iç içe olan Çin’li bürokratlarla birlikte Çin nüfusunu azaltıp sahayı boşaltma kararı almış olabilirler. Ya da Çin Hükümeti kendi eli ile nüfusunu azaltıp mevcut arzı daha az vatandaş ile paylaşmak ve ekonomisini bu şekilde yönetmek istemiş olabilir.

Dördüncü Sebebi; “Albert Pike” düşüncesinin startı coronavirüs ile verilmiş tüm dünyada bir biyolojik savaş hedeflenerek Dünya nüfusunun 500 milyonun altına düşürme eylemi başlatılmış olabilir.

Xi jinping Çin Cumhurbaşkanı: durum çok ciddi, coronavirus hızla Çin’de ilerliyor demişti. Peki, Dünya’nın başına bela ettikleri bu virüs nasıl yayılıyor?

  1. Havadan geçiyor. Yani yolcu uçağında virüsü taşıyan biri hapşırdığında uçağın hava dolaşım sistemi bu virüsü tüm yolculara bulaştırabiliyor ya da ortamdaki havayı teneffüs etmeniz virüsü almanız için yeterli bir sebep olacaktır. Ya sonra o uçaktaki yolcular, Dünya’nın dört bir yanına seyahat eden kişiler, gittikleri yere coronavirüsü kendi bedenlerinde taşıyacaklar ve adım adım başlatılan proje hedefine ulaşılacak.
  2. İlk etapta normal bir grip vakası gibi gözüküyor.
  3. Sadece üç günde tüm belirtileri meydana çıkıyor, yüksek ateş, halsizlik, bilinç kaybı, üst ve alt solunum yollarında solunum yetersizliği soluk alıp verme güçlüğü gibi..
  4. Dünya’nın başına bela edilen bu virüs insanoğlunu 2 haftada öldürüyor. Acı olan, şu an hayatını kaybedenler 2 hafta önce “coronavirüs” e yakalananlar.

Bu durum kamuoyundan köşe bucak saklanıyor şu ana kadar gelen bilgiler hayatını kaybedenlerin sayısı 90 bine yakın olduğu, 25 milyon kişiye bu virüsün bulaştığı, gizli bir elin coronavirüsü 416 Uygur kampına da bulaştırdığı ve bu kamplarda da coronavirüsün hızla yayılmaya devam ettiği yönünde..

Bugün 1000 kişi coronavirüsten öldü. Tek bir gün içinde, yarın bakalım ne olacak demenin bir anlamı yok.. Her şey ortada, grafikte de görüldüğü üzere coronavirüs hızla bulaşıyor ve öldürüyor.

Dün Almanya’da ve Avrupa’da Çin’e gitmeyen hastalar tespit edildi. Bu da demek oluyor ki; Artık bu işin kontrolü Çin’den de çıktı. Ve Dünya’nın başına bela edildi.

Üretilen coronavirüs daha henüz çok genç ve mutasyon görmedi. Bir hafta da bu kadar yayıldı. Gittikçe mutasyona da uğruyor, bu durum ölüm vakalarını hızla artıracak, gittikçe hızlanacak ve burada bahsettiğimiz rakamlar çarpanlarıyla büyüyecek gibi gözüküyor.

Nasıl mı?

Son 12 saat 2000 kişi eklendi.

Akşama bu 3000 kişiye ulaşır.

Yarın devam ederse 4000 eklenir toplam sayı 10.000 ulaşır.

Çin 1,5 milyar nüfusa sahip ve Çin’de her yıl 15 milyon kişi doğuyor. (Bizim nüfusumuzun 1/5’i) Bu nüfus artışının önüne geçmek için Çin ya kendi eliyle ya da dışarıdan müdahale ile bu nüfus artışına dur deniyor olabilir. Zira böyle giderse bu nüfusla sırtı yukarı bakan her şeyi yedikleri gibi Dünya’yı da yiyeceklerinden korkuluyor olabilir. Espriyi bir yana bırakalım Çinlilerin ve Dünya nüfusunun azaltılarak burjuva ve köle sınıfı oluşturulmak isteniyor. Nitekim küresel elitin hedefinde gelecek Dünya’da humanoid, siborg ve avatarlar olacak, bu kadar insana lüzum yok düşüncesi hâkim. Düşünün coronavirüsle Çin halkının 500 milyonu ölse geride halen 1 milyar nüfusu var.

Yahu!.. hedef büyük bunlar tüm dünya nüfusunun 500 milyona inmesini istiyor.

Şimdi bir karar vereceğiz bakın tekrar söylüyorum. Önceki makalelerimde çok yazdım çok çizdim.

Eğitim politikalarımızı milli ve yerli yaparak katma değer üreten yüksek nesilleri yetiştirmezsek zalimler İlahlaşırlar, kalbinde merhamet olmayan bu nesiller şeytanlaşarak her türlü zulmü işlerler. Dünyanın kurtuluşunun bir tek şansı var. Kalbinde iman barındıran nesilleri bizler dışında yetiştirecek bir millet yok. Coronavirüsünü 1960’dan bu yana evirip çevirip insanlığın başına musallat edenlere mi dünyayı emanet edeceğiz? Kalbinde merhamet olmayanların Dünya’ya ne yaptıklarını hep birlikte görüyoruz ve görmeye de devam edeceğiz.

Ahlaklı- imanlı mühendislik ilimlerinde ileri, katma değeri yüksek nesiller yetiştirmeye odaklanmalıyız.

Bu gün bir karar vereceğiz. Yoksa hep birlikte yok olacağız karar sizin.

Selam ve Dua ile Allah’a emanet olunuz.

BİLİŞİM & SOSYAL MEDYA UZMANI

TV PROGRAM YAPIMCISI - YÖNETMEN

  • ramazanavukatlık mesleği hukuk mesleği değildir. taraf olan hukukcu olamaz. bence avukatlar hakim yapılsın. iki tarafın haklarını da devletten maaş alanlar korusun. yoksa fakir avukatsız zengin 20 avukat ile çalışıyor hak yerini bulmuyor. adalet taban
  • ramazannoterler hiç bir işe yaramayan kurumlar. boşuna vatandaşın parasını alıyor. bence kapatılsınlar. karşılıklı sözleşme nüshaları var olan kişiler hakkını koruyabilir.
  • Şeyh Müslüm İncedalElektro optik ve savunma sanayi alanında bir çok ürün geliştirdim, bunları programınız aracılığı ile bir yatırımcı ile buluşturmak istiyorum, ürünleri programınızda çalıştırabiliriz, ciddi anlamda ses getirecek niteliktedir.
  • İdris ERGİNİsmim İdris ERGİN Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamaktayım. 18 yaşındayım. Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayıydım. Bir genç olarak AKİT TV'de yürütmüş olduğunuz Genç Görüş programına katılmak istiyor sizinle program yapmak istiyorum.

FACEBOOKTA BİZ