SAHUR PROGRAMINDA HEM SOSYAL, HEMDE SİYASİ MESAJLAR VERİLDİ

Ana Sayfa » Haberler » SAHUR PROGRAMINDA HEM SOSYAL, HEMDE SİYASİ MESAJLAR VERİLDİ

✔EKECEK DERNEĞİ SAHUR PROGRAMINDA HEM SOSYAL, HEMDE SİYASİ MESAJLAR VERİLDİ
✔Şebinkarahisar Ekecek Köyü Derneği Ramazan ayında Geleneksel olarak düzenlediği teravih namazından sonra Giresun ve Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşları, iş, siyaset, bürokrat, yerel basın ve davetlilerinin sohbetleri sahura kadar devam etti
7 yıldır süren ve geleneksel hale gelen Dostlar meclisinin gündeminde Aileler için bir rehber niteliği taşıyacak eğitimler, özellikle çocuklar ve gençler arasında internet ve sosyal medya kullanımı ile ilgili sorunlar ile Şebinkarahisar’ın Karayolu Bağlantısı ile ilgili sorunlar ve İstanbul Belediye Başkanlığı seçimleri de gündeme geldi.
Ensar vakfı Ümraniye şube Başkanı Mustafa Güçlü tarafından okunan kuran tilaveti ve dualardan sonra Şebinkarahisar kanaat önderlerinden Salih Kacır’ın yönettiği sahur toplantısına, TBMM İdare amiri ve İstanbul milletvekili Hasan Turan, AK Parti İstanbul eski milletvekilleri Ünal Kacır ve Hüseyin Besli, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, İBB Meclis üyesi Bora Kılıç, Sultanbeyli Belediyesi Başkan yardımcısı Zafer Söğütçü,Sultanbeyli Belediye meclis üyesi Tahir Emanet, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar ve Başkan yardımcıları Metin Ruşen,Aydın Kömürcü,,AK Parti Sultanbeyli ilçe Başkan yardımcısı Yakup Yılmaz, Ülkü evleri Vakfı Başkanı Sonay Tahmaz Kaleci, Ümraniye Belediyesi meclis üyeleri Orhan Koç ve Ayşe Yanık, Gebze Belediyesi meclis üyesi Mahmut Yandık, Sarıyer Belediyesi AK Parti meclis üyesi Hasan Demiralp,Çekmeköy AK Parti mahalle Başkanı Bayram Gündüz, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı İlhan Avutman, İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Dernek Başkanı Tülay Tahmaz, Giresun Federasyonu Başkan yardımcısı Av. Serkan Bayram,Giresun Federasyonu kadın kolları yöneticileri Fatma Karabıçak , Kadriye Kadakal ve Halime Kömürcü, Ankara Giresunlular Platformu Başkanı Ahmet Temur, Üsküdar Giresunlular Dernek Başkanı Coşkun Çalık, İGEDER Başkanı Arif Dede, Kadosan sanayi sitesi Başkanı Erdal Boyacı, Giresun Dergisi Remzi Mamaşoğlu, Mavi Karadeniz Engin Ayar, Giresun ve Şebinkarahisar STK temsilcileri ile davetliler katıldı
DOSTLAR MECLİSİ GÜNDEMİ
Bilişim ve sosyal medya Uzmanı Muhammet Binici tarafından sunumu yapılan Bilinçli Teknoloji Kullanımının öncelikli gündem olduğu Dostlar Meclisinde Şebinkarahisar’ın en önemli sorunlarından birini Ali Öztürk detaylı slayt gösterisi hazırladığı yol sorunu da gündeme geldi.
Oturum başkanlığını yapan Salih Kacır’ın yaptığı konuşmada Dostlar Meclisi’nin bugüne kadar olan çalışmalarından kısaca söz ettikten sonra böyle bir organizeyi gerçekleştiren Ekecek Köyü Derneği Başkanı Necdet Bilican ve yöneticilerine teşekkür etti.
Dostlar Meclisinin gündemi ile ilgili değerlendirmeler de yapan Salih Kacır, amaç herkesin görüş ve düşüncelerinden istifade etmek olduğunu, gündeme dair yapılacak konuşmaların gelecekteki çalışmalara ışık tutabileceğini söyledi.
Salih Kacır, Bu mecliste yapılan gönül sohbetleri dostluk ve kardeşlik bağının kurulmasını ve güçlenmesini sağlıyor. Bu sebeple toplantının gerçekleşmesine sebep olanlara ve katılanlara”Dostlar Meclisi” adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Şebinkarahisar Ekecek Köyü Güzelleştirme Dernek Başkanı Necdet Bilican davetlerine icabet ederek, “Dostlar Meclisi” Sahur sofrasında bulundukları için tüm katılımcılara teşekkür etti. Yeni bir dostlar meclisinde buluşma dileği ile tüm hemşehrilerinin Ramazan ayını, yaklaşan kadir gecesini ve Ramazan Bayramlarını tebrik etti. Ekecek Köyü Derneği çatısı altında yapılan çalışmaların Şebinkarahisar’ın gençliğine ve bölge sorunlarına yönelik olduğunu söyledi
Ekecek Köyü Dernek Başkanı Bilican, yedi yıldır böyle bir program yaptıklarını ve Dostlar Mecliisi’nde bir araya gelerek Şebinkarahisar ilgili gündemin değerlendirildiğini ve her geçen yıl Dostlar Meclisi’ne ilginin büyümesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bilican sözlerini bitirirken de tüm katılan konuklara ayrı ayrı bir kez daha teşekkür etti.
AK Parti İstanbul eski Milletvekili Ünal Kacır, organizasyondan dolayı Dernek yönetimine teşekkürlerini sunarak yapılan sohbetlerde özellikle yol sorunun ile ilgili düşüncelerini paylaşarak, yol güzergâhı ilgili sorulara da cevap verdi, Vekil Kacır ”Dostlar meclisi” toplantısının amacına uygun olduğunu belirterek, memnuniyetini de dile getirdi.
TBMM İdare amiri Hasan Turan, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve eski milletvekili Hüseyin Besli ve protokol konuşmacılar 23 Haziran seçiminin önemine dikkat çekerek Siyasi istikrar ve güven ile birlikte ‘’güçlü Türkiye için’’ herkesin sandığa giderek vatandaşlık görevlerini yapmalarını istediler.
TOYGAR’DAN ÖNERİ
Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, sosyal ve siyasi mesajlar verilen toplantının büyük bir bölümünde hep siyasi mesajlar verildi. Fakat sosyal medya ile ilgili çocuklar üzerinden daha büyük tehlikenin geldiğini anlatarak sosyal mesajlar veren Uzman Muhammet Binici bizleri aydınlattı, kendisine teşekkür ediyoruz.
Burada gençlere sahip çıkarak milli ve manevi değerlerin oluşmasında büyük gayret gösteren Ülkü Evleri Vakfı, bu tehlikenin önüne geçiyor. Vakıf Başkanı Sonay Tahmaz Kaleci , gündem konusu ile ilgili bilgi vermesini rica ederek çalışmalarında başarılar diliyoruz.
ÜLKÜ EVLERİ VAKFI BAŞKANI SONAY TAHMAZ KALECİ
Ülkü Evleri Vakfı Başkanı Sonay Kaleci, “Her türlü manevi ve ahlaki tehlikelerden Türk Gençliğini uzak tutmak için Ülkü Evleri Projesiyle çare olmaya çalışıyoruz. Türklük gurur ve şuuru ile İslam ahlak ve faziletine sahip, vicdanlı, izanlı, ferasetli, ilim irfan ehli, kavi imanlı, vatanına ve milletine muhabbetli nesiller yetiştirmek” sloganıyla kurulan Ülkü Evleri Vakfı, ortaöğretimden başlayarak doktora yapan tüm Türk öğrencilere, akademik ve mesleki yardımın yanı sıra kalacak yer ve burs imkanı sağlıyor.
Akademik, bilimsel ve kültürel çalışmaların yürütülmesi ile milli manevi ülkülere yüceltecek sahip bir neslin yetişmesi için faaliyetlerde bulundukları ve destek olduklarını belirterek Şebinkarahisar gençliğine de aynı şekilde destek vereceklerini söyledi.
23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ile ilgili düşüncelerini belirten Başkan Kaleci, yolumuz bellidir, Liderimiz sayın Devlet Bahçeli’dir, Cumhur ittifakı adayı Binali Yıldırım ile İstanbul seçimlerinin ülkeye hayırlar getirmesini temenni ettiklerini dile getirdi
SOSYAL MEDYADA TEHLİKE ARTIYOR
Bilişim ve Sosyal Medya Uzmanı TV Program Yapımcısı, Yönetmen Muhammet Binici, “Teknoloji ve teknolojik aletler günden güne hayatımızda daha fazla hâkimiyet kurmaya başladı. Özellikle gençlerimizin büyük bir kısmı zamanlarını teknolojik cihazlara ve sosyal ağlara bağımlı şekilde geçiriyor. Veliler sık sık çocuklarının cep telefonunu ellerinden bırakmadıklarını, bilgisayar oyunlarına bağlı olarak bilgisayar başında çok vakit geçirdiklerini her fırsatta dile getiriyor. Bazen de bu durumun tam tersi oluyor. Çocuklar Annem babam elinden telefonu, tableti bırakmıyor, onlar kitap okumuyor ki ben okuyayım şeklinde şikâyetlerde bulunuyor. Zamanımızın çoğunu televizyon, bilgisayar, cep telefonu vb. cihazlar ile geçir hale geldik. Yanlış teknoloji kullanımı ve teknoloji bağımlılığı çocuklarımız ve gençlerimizde dikkat dağınıklığı, şiddet eğilimi ve davranış problemlerini de beraberinde getiriyor. Getirmekle kalmıyor bu durum günden güne durdurulamayacak bir hızla da artıyor” dedi.
Seminerde, teknolojinin ne olduğu anlatılırken teknolojik cihazların ve sosyal medyanın doğru kullanımı,  internetten edinilen bilgilerin güvenilirliğini kontrol etme ve doğru bilgiye nasıl ulaşılır konularının yanında oyunlardaki gizli şifrelerle çocuklarımızın beyinlerinin nasıl kodlandığı televizyon, bilgisayar, cep telefonu ile İslamofobik mesajlar ile iradelerinin nasıl ele geçirildiği de anlatıldı.
Bakanlığın takibe aldığı filmler deşifre edildi
Gençlik ve Spor Bakanlığının mercek altına aldığı sıkıntılı çizgi filmler, filmler, bilgisayar oyunları gösterilerek bu mecralardaki algılar deşifre edildi. 3T 1B (Telefon, Tablet, Televizyon ve Bilgisayar) ile beyinlerinin nasıl kodlandığı, sosyal medya, ve İnternet deki algılar ve algı yöntemleriyle zihinlere nasıl farklı mesajların yerleştirilerek ele geçirildiği hususunda farkındalığı arttıracak bilgiler paylaşıldı.
Yapılan sohbetlerin ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi

Haber / Sadi Toygar

BİLİŞİM & SOSYAL MEDYA UZMANI

TV PROGRAM YAPIMCISI - YÖNETMEN

  • ramazanavukatlık mesleği hukuk mesleği değildir. taraf olan hukukcu olamaz. bence avukatlar hakim yapılsın. iki tarafın haklarını da devletten maaş alanlar korusun. yoksa fakir avukatsız zengin 20 avukat ile çalışıyor hak yerini bulmuyor. adalet taban
  • ramazannoterler hiç bir işe yaramayan kurumlar. boşuna vatandaşın parasını alıyor. bence kapatılsınlar. karşılıklı sözleşme nüshaları var olan kişiler hakkını koruyabilir.
  • Şeyh Müslüm İncedalElektro optik ve savunma sanayi alanında bir çok ürün geliştirdim, bunları programınız aracılığı ile bir yatırımcı ile buluşturmak istiyorum, ürünleri programınızda çalıştırabiliriz, ciddi anlamda ses getirecek niteliktedir.
  • İdris ERGİNİsmim İdris ERGİN Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamaktayım. 18 yaşındayım. Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayıydım. Bir genç olarak AKİT TV'de yürütmüş olduğunuz Genç Görüş programına katılmak istiyor sizinle program yapmak istiyorum.

FACEBOOKTA BİZ