Öncesi ve Sonrası ile 12 Eylül Darbesi – Genç Görüş 1. Bölüm – AkitTv

Ana Sayfa » Programlar » Öncesi ve Sonrası ile 12 Eylül Darbesi – Genç Görüş 1. Bölüm – AkitTv

Muhammet Binici’nin Hazırlayıp Sunduğu Genç Görüş 12 Eylül Çarşamba Saat 22:30 AkitTv’de Ilk Bölümü İle Ekranlara Geldi.
İzleyenlerin beyenilerini toplayan Genç Görüşün Konukları Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Av. İbrahim Yıldız ve Aktivist (Eski Ak Parti İlce Yönt. Krl. Üyesi Mustafa Yıldız’dı.
12 Eylül darbesi ile ilgili Çarpıcı tespitlerin yapıldığı programda, bir tespit vardı ki izleyenlere bu kadar da olmaz dedirtti.
Binici, Adil Akkayunlu’nun kaleme aldığı “Türkiye Tarihinde Bir Son Bahar” adlı kitaptan okuduğu satırlarda darbenin çok önceden dıs güçlerce planlanıp nasıl start verildiğini gözler önüne serdi.
İste o satırlar;
Gelen misafirlerin konusmaları darbe ve sıkı yönetim üzerineydi hep:
Bir baskası:
-Türkiye’de sabah saat 03:00’de darbe olduğu bildiriliyor: ABD’nin Sesi radyosu gece saat 01:00′ de Türkiye ‘de Kenan Evren komutasında askerin, yonetime el koyduğunu duyurmuş, dedi.

– Darbenin yapılmasının ardından CIA
Ankara Bürosu Şefi Paul Henze, Washington’ daki Beyaz Saray’dan bir telefon almış: “Paul, senin çocuklar başardı.” denmiş. Kenan Evren, Eğer söylenenler doğruysa NATO içerisinde gizli bir örgütlenme olan stay-behind kontrgerilla ordusunun başında bulunuyormuş.
Biz içerideydik ve dünyadan haberimiz yoktu. Konuşmalar devam ederken verdikleri bilançolar tüylerimi ürpertiyordu.
– 650 bin kişi gözaltına alınmış
-1 Milyon 683 Bin kişi fişlenmiş
-210.000 dava açılmış
-230 bin kişi yargılanmış
-7 Bin kişinin idam cezası istemiş
-517 kişiye idam cezası verilmiş
-idam cezası verilenlerin 50’si asılmış

Hem de Türkiye saati ile 01:00’de
Yani Daha Türkiye’de 12 Eylül Darbesi başlamadan.

BİLİŞİM & SOSYAL MEDYA UZMANI

TV PROGRAM YAPIMCISI - YÖNETMEN

  • ramazanavukatlık mesleği hukuk mesleği değildir. taraf olan hukukcu olamaz. bence avukatlar hakim yapılsın. iki tarafın haklarını da devletten maaş alanlar korusun. yoksa fakir avukatsız zengin 20 avukat ile çalışıyor hak yerini bulmuyor. adalet taban
  • ramazannoterler hiç bir işe yaramayan kurumlar. boşuna vatandaşın parasını alıyor. bence kapatılsınlar. karşılıklı sözleşme nüshaları var olan kişiler hakkını koruyabilir.
  • Şeyh Müslüm İncedalElektro optik ve savunma sanayi alanında bir çok ürün geliştirdim, bunları programınız aracılığı ile bir yatırımcı ile buluşturmak istiyorum, ürünleri programınızda çalıştırabiliriz, ciddi anlamda ses getirecek niteliktedir.
  • İdris ERGİNİsmim İdris ERGİN Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamaktayım. 18 yaşındayım. Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayıydım. Bir genç olarak AKİT TV'de yürütmüş olduğunuz Genç Görüş programına katılmak istiyor sizinle program yapmak istiyorum.

FACEBOOKTA BİZ