ÖZGEÇMİŞ

Ana Sayfa » ÖZGEÇMİŞ

Muhammet BİNİCİ

Gazeteci / Yazar / Tv Program Yapımcısı / Yönetmen (Prodüktör)
Bilişim Teknolojileri ve Sosyal Medya Uzmanı

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

 

09 Mayıs 1979 tarihinde Boyalıca Köyü Suşehri Sivasta  doğdu. Baba adı Celal, anne adı Emsal’dir. Çocukluğu ve İlkokul yılları Boyalıca Köyü’nde geçti. Pendik İmam Hatip Lisesini Bitirdikten sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamladı.

‘GENÇLERE’ yönelik okullarda projeler geliştirdi. Ülkemiz Sıkıntılı günlerden geçerken “KAMUOYU” nu bilinçlendirmek, ülkemizin üstlendiği misyonu ve gelecek vizyonunu doğru ve güvenilir bir şekilde anlatan yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı projelerle vatandaşlarımızı bilinçlendirdi.

Bunlardan Başlıcaları;

Türkiye’mizin Milli ve Yerli Mega Projelerini Her Hafta Prime Time Ekranlara Taşıyan

“TEKNOVIA”,

                        

                          

           

           

Tarihimize ışık tutup, gerçekleri gün yüzüne çıkaran  

“YAKIN MERCEK”

           

Devletimizin Gülen Yüzünü, Sıcak Gönlünü, Samimi Elini, Ülkemiz Sınırlarının Dışına Taşıyan

“KARDEŞLERİMİZ”

        

        

       

Referandumda Evet ile Hayır Oylarının Arasındaki Farkın Üç Katı Kadar İzleyiciye Ulaşıp Başkanlık Sistemini Doğru Şekilde Anlatıp Halkımızın Bilinçlenmesini Sağlayan

“REFERANDUMA DOĞRU”

       

       

       

       

       

       

Elindeki imkânı, gelişen teknolojiyi, İnternet ve Sosyal Medya’yı doğru kullanan zamanı israf etmeyen, beynini kiraya vermeyen bir gençlik için her hafta yayınlanan

“GENÇ GÖRÜŞ”

     

Yine her hafta canlı olarak prime time ekranlara gelen. Eğitimden Aileye, Ekonomiden Siyasete, Adaletten Barıştan Özgürlükten Hak ve Hakikatten yana söz söyleyen aklı selim ve her probleme sağ duyu ile yaklaşanların programı

“SÖZ MEYDANI”

     

Programlarını ekrana taşıyarak izleyicilerle buluşturan Muhammet Binici Evli 2 kız çocuk babasıdır. Orta derecede İngilizce ve Arapça bilen Binici bilişim uzmanıdır. Ayrıca bilişim sektöründe 10 yılı aşkın hizmetine devam eden Embi Bilişim Teknolojileri’nde projeler için araştırma ve geliştirme danışmanlığı yapmakta ve birçok STK’da da Başkan ve Başkan yardımcısıdır.

Muhammet Binici uzun yıllar Akit TV ve TV5’de Program Yapımcılığı, sunuculuğu  (Prodüktör) yaptıktan sonra halen EGE TV Marmara Bölge Koordinatörlüğü görevine devam etmekte ve Lalegül TV’de ve Lalegül FM’de Hafta Sonu Ana Haber Programını hazırlayıp Sunmaktadır.. 

 

Ak Parti’de Aldığı Görevler;

2009 Ak Parti Ataşehir Gençlik Kolları

2014 – 2018 Ak Parti Ataşehir Y.Yönetim Kurulu Üyesi

2017 Referandum Sürecinde Ataşehir SKM Tanıtım Medya Başkanı

Görev Yaptığı STK’lar;

 • USSUM (Uluslararası Siber Suçlarla Mücadele Platformu) Kurucu Başkan ve Genel Koordinatörü 2017-2018
 • Önder Ataşehir Şubesi AİMED Kurucu Başkan Yardımcısı 2016- 2017
 • Önder Pendik Şubesi Tanıtım ve Medya Başkanı 2015 – 2017
 • Suşehri İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensuplar Derneği (Tanıtım Medya Başkanı 2015 -2018
 • Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi (Eğitim Komisyon Üyeliği) 2016
 • Ataşehir Birlik Platformu (Tanıtım Medya Başkanı) 2017

 

DEVAM EDEN PROJELER..

 

 • Hali hazırda Devam Eden Projelerimin Başında ise; Hayata Yeni Adım Atacak Gençlerimizi Tanıyıp Tanışmak ve Bu Değerlerimize Tehlikeyi Gösterip Doğruya Yöneltmek. 
  • Koordinatörü Olduğum USSUM (Siber Suçlarla Mücadele Platformu çatısı altında gerçekleşen) Ataşehir ve Maltepe’de 85 Orta – Lisede  ve Türkiye Genelinde “TEKNOŞENLİK” konferans ve etkinliklerini gerçekleştirmekteyim. Bu bağlamda Ataşehir ve Maltepe’de toplam 85 Bin ve Türkiye genelindeki diğer illerimizde 150 Bin’e yakın gençlerimize ve değerli öğretmenlerimize ulaşıp
  • -SOSYAL MEDYA,
   -MOBİL YAŞAM ve GENÇLİK,
   -TEKNOLOJİNİN ÇOCUKLARIMIZ ÜZERİNDEKİ OLUMSUZ ETKİLERİ,
   -OYUNLARDAKİ GİZLİ ŞİFRELER
   -İSLAMOFOBİ
 • Konuları anlatıldı. Tüm okullarımızda öğrenci ve öğretmenlerimizden geri dönüşlerin olumlu olması “TEKNOŞENLİK” Projesini Bir “TÜRKİYE” projesi haline getirdi. Proje Olanca Hızıyla Devam Etmekte ve Çocuklarımızı – Gençlerimizi İntiharın Eşiğinde İken Kurtarmaktadır.

 • Bu linkten Projenin Ayrıntılarına,
 • https://www.facebook.com/SbrSuclaMucadle
 • Bu Linkten ise proje videolarına
 • https://www.youtube.com/watch?v=lXS2uSalGBc

     

  

  

 

NOT:

BİLİŞİM & SOSYAL MEDYA UZMANI

TV PROGRAM YAPIMCISI - YÖNETMEN

 • ramazanavukatlık mesleği hukuk mesleği değildir. taraf olan hukukcu olamaz. bence avukatlar hakim yapılsın. iki tarafın haklarını da devletten maaş alanlar korusun. yoksa fakir avukatsız zengin 20 avukat ile çalışıyor hak yerini bulmuyor. adalet taban
 • ramazannoterler hiç bir işe yaramayan kurumlar. boşuna vatandaşın parasını alıyor. bence kapatılsınlar. karşılıklı sözleşme nüshaları var olan kişiler hakkını koruyabilir.
 • Şeyh Müslüm İncedalElektro optik ve savunma sanayi alanında bir çok ürün geliştirdim, bunları programınız aracılığı ile bir yatırımcı ile buluşturmak istiyorum, ürünleri programınızda çalıştırabiliriz, ciddi anlamda ses getirecek niteliktedir.
 • İdris ERGİNİsmim İdris ERGİN Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamaktayım. 18 yaşındayım. Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayıydım. Bir genç olarak AKİT TV'de yürütmüş olduğunuz Genç Görüş programına katılmak istiyor sizinle program yapmak istiyorum.

FACEBOOKTA BİZ