Prof. Dr. Burhanettin Can’dan İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Yasa İçin “Dişi Örümcek” Benzetmesi

Ana Sayfa » Haberler » Prof. Dr. Burhanettin Can’dan İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Yasa İçin “Dişi Örümcek” Benzetmesi

Prof. Dr. Burhanettin Can’dan İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Yasa İçin “Dişi Örümcek” Açıklaması

Prof. Dr. Burhanettin Can, 2011 İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Yasayı, Ankebût Suresinin 41. Ayetini Örnek Göstererek; Dişi Örümceğin Yuvasına Benzetti. Peki Neydi O Açıklama?..

 

Prof. Dr. Burhanettin Can: İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasayı dişi örümceğin yuvasına benzetiyorum. Kuran-ı Kerim’de Ankebût Suresi’nin 41. Ayeti diyorki;

“Allahtan başkasını veli ilah edinenlerin hali dişi örümceğin ailesine benzer. Ki o yuvaların en zayıfıdır. İnsanlar bilmiş olsalardı.”

Şimdi bütün canlılar yuvalarını düşmana karşı korunmak için yaparlar. Dişi örümcek ise tam tersine başkalarını avlamak için yuvasını yapıyor. Peki bu durumun bizim konumuzla ne alakası var dediğimiz zaman, dişi örümcekle erkek örümcek çiftleşme zamanı çiftleşme bittikten sonra erkek örümcek dişi örümcekten kaça biliyor ise kaçıyor. Kaçamıyor ise dişi örümcek erkeği öldürüp yiyor.

Şimdi burada; delil aranmaz, belge aranmaz, kadın beyanı esastır ifadesi bir, arabuluculuk sisteminin kaldırılması iki, üçüncüsü de kadın beyanını, şikâyetini geri alsa dahi şikâyet ettikten sonra kamu davasına döndürülmesi ve kamu davasının devam etmesi burada bize şunu gösteriyor. Tam bir dişi örümcek yuvası bu. Bu devam ettiği sürece de Türkiye çok daha ağır bedeller ödeyecek.

Diyerek İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasanın neyi amaçladığını gözler önüne serdi. Tüm düşünürleri, kanaat önderlerini, STK’ları ve siyasileri Türkiye aile yapısını bozan bu tür uygulamaların çözümü için bir araya gelmeye ele ele vermeye davet etti.

 

BİLİŞİM & SOSYAL MEDYA UZMANI

TV PROGRAM YAPIMCISI - YÖNETMEN

  • ramazanavukatlık mesleği hukuk mesleği değildir. taraf olan hukukcu olamaz. bence avukatlar hakim yapılsın. iki tarafın haklarını da devletten maaş alanlar korusun. yoksa fakir avukatsız zengin 20 avukat ile çalışıyor hak yerini bulmuyor. adalet taban
  • ramazannoterler hiç bir işe yaramayan kurumlar. boşuna vatandaşın parasını alıyor. bence kapatılsınlar. karşılıklı sözleşme nüshaları var olan kişiler hakkını koruyabilir.
  • Şeyh Müslüm İncedalElektro optik ve savunma sanayi alanında bir çok ürün geliştirdim, bunları programınız aracılığı ile bir yatırımcı ile buluşturmak istiyorum, ürünleri programınızda çalıştırabiliriz, ciddi anlamda ses getirecek niteliktedir.
  • İdris ERGİNİsmim İdris ERGİN Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamaktayım. 18 yaşındayım. Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayıydım. Bir genç olarak AKİT TV'de yürütmüş olduğunuz Genç Görüş programına katılmak istiyor sizinle program yapmak istiyorum.

FACEBOOKTA BİZ