“Tekno Şenlik” ten Anadolu Çıkarması

Ana Sayfa » Haberler » “Tekno Şenlik” ten Anadolu Çıkarması

“Tekno Şenlik” ten Anadolu Çıkarması

İstanbul’da Altı Ayda 85 Okulda 85 Bin Öğrenciyle Buluşan ‘Tekno Şenlik’, Gelen Yoğun Talep Üzerine Anadolu’ya Çıkarma Yaptı.

Etkinliğin İlk Durağı Sivas’ın Suşehri İlçesi Oldu.

Siber Suçla Mücadele Platformu (USSUM), Teknovia Proje Medya Sponsorluğunda Bilişim ve Sosyal Medya Uzmanı Muhammet Binici’nin sunumu ile  “TEKNOŞENLİK” projesi kapsamında Ataşehir ve Maltepe’ İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ve yine Ataşehir – Maltepe Kaymakamlıklarının desteğiyle başlayan ve yoğun ilgi gören TEKNOŞENLİK kısa zaman içinde bir Türkiye projesi oldu. ‘TEKNOŞENLİK’ projesi Türkiye genelinde de konferans ve etkinliklerine devam ediyor. Bu bağlamda Türkiye genelinde ilk etkinlik başlangıcını Anadolu’nun bağrındaki bir ilçeden, birçok medeniyete kucak açan kadim şehir Suşehri’ den verildi. Suşehri’ de ki etkinlik SİHADER (Suşehri İmam Hatipliler Derneği), Suşehri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ve Suşehri Kaymakamlığının desteği ile gerçekleşti. Aynı zamanda USSUM Platform Başkanı ve sözcüsü olan Bilişim ve Sosyal Medya Uzmanı Muhammet Binici’nin de memleketi Sivas / Suşehri’ de yapılan etkinlik’ te önceki konferanslarda olduğu gibi “Tehlikenin farkında mısınız?” Uyarısı yapılıyor. Özellikle son dönemde gelişen teknoloji ile birlikte, teknoloji kullanımın 2 yaş’ a kadar inmesinin ardından teknoloji bağımlılığı günümüzün en ciddi tehlikesi haline gelmeye başladı. Ayrıca teknolojinin geliştirilmesi ile birlikte geliştirilen oyunlar, yazılımlar ise adeta gizli tehdit ve tehlike içeriyor.

Siber Suçla Mücadele Platformu Kurucu Başkanı Bilişim ve Sosyal Medya Uzmanı Muhammet BİNİCİ‘ nin başlatmış olduğu bu proje kapsamında ‘Sosyal Medya’nın kullanıcılar (İnsanlar) üzerindeki etkileri”, “Mobil Yaşam”, “Oyunlardaki Gizli Şifreler” konularının işlendiği konferanslarda özellikle son yıllarda teknolojinin doğru kullanılmadığında getireceği hastalıklar, etkilerin yanı sıra oyunlarda ki bağımlılık ve yönlendirmeler konferans olarak ortaokul ve lise öğrencilerine, rehber öğretmenleri eşliğinde anlatılıyor. Türkiye’ de bir ilk olarak başlatılan bu proje kapsamında Ataşehir, Maltepe gibi ilçelerde pilot olarak başlatılan bu projenin Anadolu’da ki ilk başlangıcının Suşehri’ den verilmiş olması Muhammet BİNİCİ’ nin doğduğu büyüdüğü topraklara vefa borcunun bir göstergesi olarak anlamlandırıldı. Tüm Türkiye genelinde farkındalık oluşturması ve dikkat çekmesi amacıyla konferanslar yaygınlaştırılacak ve “sübliminal ” mesaj içeren, yönlendiren, intihara sebebiyet veren oyun ve yazılımlara karşı” ses getirecek programlar Türkiye genelinde devam edecek.

Bilişim ve Sosyal Medya Uzmanı Muhammet Binici gazetemize yapmış olduğu açıklamada; Özellikle küreselleşen Dünya’da hızla gelişen teknolojiyi ebeveynlerin takip etmesini zor olduğunu ve yaptıkları araştırma sonucunda intihar, bunalım, depresyon vakalarının arttığını belirtti. Bu projenin yaygınlaşması için İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği yaptıklarını ve desteklerini alarak daha fazla konferans verme imkânı bulduğunu, teknolojinin doğru kullanımı ve tehlikelerine karşı bilgilendirici konferans gerçekleştirdiğini belirtti.

Bilişim ve Sosyal Medya Uzmanı Muhammet BİNİCİ: Etkinlik kapsamında Suşehri ilçesinde toplam 6 bin öğrenci olduğunu 2 seansta yapılan konferansta 2 bin öğrenciye ulaştıklarını kalan 4 Bin öğrenci ile alakalı okulların kendi konferans salonlarında devam edileceğini bununla ilgili olarak Suşehri ilçe Milli Eğitim Müdürü Erkan YILDIZ ve Suşehri İlçe Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU, SİHADER başkanı Bayram CENGİZ ile görüşüldüğünü etkinliğin daha geniş çaplı olarak yeni eğitim ve öğretim yılında Suşehri ilçesindeki diğer okullarda da bir öğrenci kalmayacak şekilde uygulanıp tamamlanacağının bilgisini verdi.

 

Ayrıca BİNİCİ: USSUM “Tekno Şenlik” Projesi üç aşamadan oluşuyor. Tehlikelere karşı öğrenciler ve öğretmenlerin bilgilendirilmesi birinci ve ikinci aşamayı oluşturuyor. Üçüncü aşama ise velilere konferansların verilip sunumların yapılarak; teknoloji, sosyal medya, mobil yaşam, oyunlardaki gizli şifreler, gençlik konularında tehditlere karşı öğrenci, eğitmen ve ebeveynlerle tek vücut olup tehlikelerin hep birlikte bertaraf edilmesi amaçlanıyor.

Muhammet BİNİCİ: etkinliğin gerçekleşmesinde emek sarf eden Başta SİHADER Başkanı Bayram CENGİZ’ e, Suşehri SİHADER temsilcisi Hasan YILMAZ’ a, konferansın yapılabilmesi için mekânını açıp bizleri ağırlayan Arslan Düğün Salonu’na, etkinliğin başından itibaren maddi manevi desteğini esirgemeyen Suşehri Ak Parti Belediye Başkanı Fazlı YÜKSEL’ e yine programın gerçekleşmesinde gerekli izinleri veren, geleceğimizin teminatı nesillerimizi itina ile organize edip etkinliğin olduğu mekâna getirip götüren bir aksaklık yaşanmaması için her an programı takip eden Suşehri İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan YILDIZ ve Suşehri Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU’ na teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

 

Tekno Şenlik Anadolu Çıkarması

Sivas Suşehri Etkinliğimiz  Basınımıza Böyle Yansıdı.

http://www.haber7.com/teknoloji/haber/2640454-tekno-senlik-ten-anadolu-cikarmasi

https://www.yeniakit.com.tr/haber/tekno-senlik-ten-anadolu-cikarmasi-475514.html

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1827816380615697&id=1652080911522579

http://m.iha.com.tr/sivas-haberleri/susehrinde-teknolojinin-tehlikelerini-anlatildi-sivas-2029929/

http://m.haberturk.com/sivas-haberleri/61309657-susehrinde-teknolojinin-tehlikelerini-anlatildi

http://m.karar.com/sivas/susehrinde-teknolojinin-tehlikeleri-anlatildi-874530

http://www.milliyet.com.tr/susehri-nde-teknolojinin-tehlikelerini-sivas-yerelhaber-2842599/

https://www.kriptocoinhaber.com/mobil/susehrinde-teknolojinin-tehlikelerini-anlatildi-22632.html

http://haberflash.com/susehrinde-teknolojinin-tehlikelerini-anlatildi-97182.html

http://www.tele42haber.com/susehri-nde-teknolojinin-tehlikeleri-anlatildi-112382

http://www.haberkolay.net/haber/susehrinde-teknolojinin-tehlikelerini-anlatildi-411324.html

http://www.marmarahaber.net/mobilHaberDetay.aspx?id=419503

Suşehrinde Teknolojinin Tehlikelerini Anlatıldı

 

Suşehri’nde Teknolojinin Tehlikelerini Anlatıldı

 

 

BİLİŞİM & SOSYAL MEDYA UZMANI

TV PROGRAM YAPIMCISI - YÖNETMEN

  • ramazanavukatlık mesleği hukuk mesleği değildir. taraf olan hukukcu olamaz. bence avukatlar hakim yapılsın. iki tarafın haklarını da devletten maaş alanlar korusun. yoksa fakir avukatsız zengin 20 avukat ile çalışıyor hak yerini bulmuyor. adalet taban
  • ramazannoterler hiç bir işe yaramayan kurumlar. boşuna vatandaşın parasını alıyor. bence kapatılsınlar. karşılıklı sözleşme nüshaları var olan kişiler hakkını koruyabilir.
  • Şeyh Müslüm İncedalElektro optik ve savunma sanayi alanında bir çok ürün geliştirdim, bunları programınız aracılığı ile bir yatırımcı ile buluşturmak istiyorum, ürünleri programınızda çalıştırabiliriz, ciddi anlamda ses getirecek niteliktedir.
  • İdris ERGİNİsmim İdris ERGİN Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamaktayım. 18 yaşındayım. Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayıydım. Bir genç olarak AKİT TV'de yürütmüş olduğunuz Genç Görüş programına katılmak istiyor sizinle program yapmak istiyorum.

FACEBOOKTA BİZ