TEKNOŞENLİK’in Son Durağı Maltepe İBB Barbaros Hayrettin Paşa Ortaokulu Oldu

Ana Sayfa » Haberler » TEKNOŞENLİK’in Son Durağı Maltepe İBB Barbaros Hayrettin Paşa Ortaokulu Oldu

TeknoŞenlik, Teknolojinin Çocuklar Üzerindeki Etkileri, Oyunlardaki Gizli Şifreler, İslamofobi, Sosyal Medya, Mobil Yaşam, Gençlik ve Bağımlılıklar Konulu Etkinliklerine Hız Kesmeden Devam Ediyor.

Teknoşenlik 2018’den itibaren ara vermeden devam ettiği etkinliklerin son uğrak noktası Maltepe İBB Barbaros Hayrettin Paşa Ortaokulu oldu. Maltepe İBB Barbaros Hayrettin Paşa Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen etkinlikte, Öğrenci, eğitmen ve veli bütünlüğüne dikkat çekildi. Yaklaşık 2,5 saat süren konferansı Bilişim ve Sosyal Medya Uzmanı Program Yapımcısı Muhammet Binici verdi.

Modern çağın yeni sendromlarından biri olarak tanımlanan sosyal medya, bağımlılığı, teknolojinin zararları, oyunlardaki gizli şifrelerle çocukların zihinlerinin nasıl kodlandığı, aktif ve etkin İslamafobi ile gençlerin ve çocukların benliklerinin elinden nasıl alındığı anlatılarak mobil tehlikelere dikkat çekildi.

Medya okur yazarlığının bağımlılıktan öte bir hastalık haline geldiğine dikkat çeken Binici; Sosyal medya ve internetin yanlış kullanıldığını çocuklara faydasından çok zararı olduğunu böyle giderse sosyal medya İnternet, yazılı ve görsel medya yüzünden nefes alan, yemek yiyen ama düşünemeyen karar veremeyen bir neslin bizleri beklediğini ve tamamen yönetilen bir toplum haline gelineceğine işaret etti.

Binici Ayrıca; Özelikle Bilgisayar, 3T 1B’nin (Televizyon, Tablet, Telefon ve Bilgisayar) hayatımıza girmesiyle giderek çocuklardaki artan intihar vakıalarının arkasındaki sebeplere dikkat çekerek nasıl önlemler alınması gerektiğinin altı çizildi.

Katılımcı velilerden büyük beğeni alan konferans okul müdürü Ramazan Kolatan’ın Muhammet Binici‘ye taktim ettiği plaket ile son buldu.

Maltepe İBB Barbaros Hayrettin Paşa Ortaokulu’nun Etkinlikle İlgili Mesajı

MALTEPE İBB BARBAROS HAYRETTİNPAŞA ORTA OKULU

TEKNOLOJİNİN  ÇOCUKLARIMIZ ÜZERİNDEKİ OLUMSUZ ETKİLERİ

             09.01.2020 Perşembe günü Okulumuzda Veli akademileri kapsamında Sosyal Medya ve bilişim uzmanı Muhammet Binici tarafından teknolojinin çocuklarımız üzerindeki olumsuz etkileri konusunda bilgilendirme semineri verilmiştir. Konuğumuz, Teknolojinin çocuklar üzerindeki etkileri ve oyunlardaki gizli şifreler konusunda bilinmesi gereken önemli detayları velilerimizle ve öğretmenlerimizle paylaştı. Masum gibi görünen ve anne babalar tarafından zararsız, sadece  vakit geçirme  olarak nitelendirilen dijital oyunların, aslında çocuklarımıza ne derece zarar verdiği,onların muhakeme yeteneklerinin duyarsızlaştırılarak robotlar gibi verilen görevleri yerine getiren kişiler haline dönüştürdüğü konularında çarpıcı örnekler paylaştı.Bu oyunların ve teknolojik paylaşımların, insanları sadece tembelliğe, bu sebeple de düşünemeyen bireyler haline getirdiği ifade edildi.Maneviyatımız ve insani değerlerimizin hızla yok olduğunu ve bu sürecinde hızla bizi sarmaladığını fark etmemizi sağladı.Farkında olmadan her şeyimizi sanal ortamlarda yaşadığımızı ve bu ortamların olumlu yanı sıra birçok olumsuzlukları da kapsadığını anlamamıza yardımcı oldu.Anne ve babalar olarak bu duruma dur dememizi ve çocuklarımızla iletişimimize daha çok önem vermemizi bize salık verdi.Çocuklarımızın masumane duygularla bu oyunların esiri olduklarını ve daha sonra da bu oyunların bağımlısı konumuna geldiklerini, hatta oyunların onların ve anne babalarının yaşantısına kıyma derecesine getirdiğini çarpıcı örneklerle önümüze serdi.

           Bu gerçekçi ve düşündürücü açıklamaları bizimle paylaştığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz.

BİLİŞİM & SOSYAL MEDYA UZMANI

TV PROGRAM YAPIMCISI - YÖNETMEN

  • ramazanavukatlık mesleği hukuk mesleği değildir. taraf olan hukukcu olamaz. bence avukatlar hakim yapılsın. iki tarafın haklarını da devletten maaş alanlar korusun. yoksa fakir avukatsız zengin 20 avukat ile çalışıyor hak yerini bulmuyor. adalet taban
  • ramazannoterler hiç bir işe yaramayan kurumlar. boşuna vatandaşın parasını alıyor. bence kapatılsınlar. karşılıklı sözleşme nüshaları var olan kişiler hakkını koruyabilir.
  • Şeyh Müslüm İncedalElektro optik ve savunma sanayi alanında bir çok ürün geliştirdim, bunları programınız aracılığı ile bir yatırımcı ile buluşturmak istiyorum, ürünleri programınızda çalıştırabiliriz, ciddi anlamda ses getirecek niteliktedir.
  • İdris ERGİNİsmim İdris ERGİN Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamaktayım. 18 yaşındayım. Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayıydım. Bir genç olarak AKİT TV'de yürütmüş olduğunuz Genç Görüş programına katılmak istiyor sizinle program yapmak istiyorum.

FACEBOOKTA BİZ